Quantcast
Channel: Обладнання –НАШІ ГРОШІ
Viewing all 689 articles
Browse latest View live

Кубло «Діаконтів» з Італії, України і Росії взяло ще півмільярда на обладнання для АЕС

$
0
0

ДП «НАЕК «Енергоатом» 14 і 19 серпня за результатами тендерів уклало дві угоди про поставку обладнання на 496,75 млн грн. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

  • Італійська компанія «Diakont s.r.l.» за 415,46 млн грн. повинна поставити на Хмельницьку АЕС два комплекти обладнання для модернізації крана мостового кругової дії 320/160+2х70 тс по 5,75 млн євро, або 207,73 млн грн. за комплект.

Комплект для енергоблоку №1 поставлять протягом лютого 2022 року, а комплект для енергоблоку №2 – протягом серпня-вересня 2021 року. Фірма назвала себе виробником.

Субпідрядниками із робіт будуть російське АТ «Діаконт» і українське ТОВ «Діаконт».

  • Це самий український «Діаконт» у січні 2021 року поставить систему промислового телебачення для енергоблоку №3 Южно-Української АЕС вартістю 81,29 млн грн.

Система включає три робочих місця операторів, софт, шафи живлення та цифрової передачі сигналів, телевізійні передавальні пристрої, кабелі, комплектуючі вироби, спецінструмент і допоміжне обладнання. Фірма назвала себе виробником. У грудні 2019 року їй замовляли систему для енергоблоку №5 ЗАЕС за співставну ціну в 81,98 млн грн.

На більшому тендері формальна економія становить 1,5%, а на меншому – 0,8%.

Українським «Діаконтом» із-під Києва володіють директор Микола Дроган та Вадим Жданенко. Раніше партнерами Дрогана були Ірина Дудка та Валерій Чалайдюк. У 2013-2014 році переможець узяв підрядів на 3,22 млн грн., а з 2016 року – на 317,44 млн грн.

У 2018 році «Наші гроші» зафіксували, що український «Діаконт» подавав на тендер філії «Прикарпаттрансгаз» ПАТ «Укртрансгаз» документ, де зазначалось, що в 2015 році його посадові особи проходили професійні навчання, організовані російським ЗАТ «Діаконт».

Російський «Діаконт» виробляє радіаційно-стійке телевізійне обладнання, технологічне обладнання, роботизовані діагностичні комплекси та системи управління для АЕС, а за даними казахських ЗМІ, є одним із двох підприємств світу, які виготовляють радіаційно-стійкі об’єктиви-трансфокатори (другим виробником, імовірно, є шведська фірма «Ahlberg Cameras AB»). У 2018 році він не був повторно внесений у список після спливу річних санкцій РНБОУ разом із дочірньою італійською «Diakont s.r.l.». Російським «Діаконтом» та італійською фірмою керує Михайло Федосовський. Йому ж належить російське ТОВ «Комтех», яке було єдиним суперником українського «Діаконту» на нинішніх торгах.

Єдиним конкурентом італійської «Diakont s.r.l.» традиційно була компанія-виробник «ISV Steuerungssysteme GmbH» (Німеччина), якою керує запорожець Євген Гук 1966 р. нар.

Компанію «Nuvia a.s.» (Чехія) не допустили до меншого тендеру, оскільки вона не надала копії протоколів випробувань, виконаних у лабораторіях, акредитованих Національним агентством з акредитації України чи іншими органами акредитації, які входять до Європейської кооперації з акредитації (ЕА) або до міжнародної кооперації з акредитації лабораторій (ILAC), що підтверджують працездатність запропонованого обладнання у режимах нормальної експлуатації, аварії «Мала теча» та максимальної проектної аварії.

«Nuvia a.s.» поскаржилась в АМКУ на допущених учасників, а потім відкликала скаргу.


Медуніверситет замовив японський мікроскоп для операцій на мозку за 26 мільйонів

$
0
0

Одеський національний медичний університет (ОНМУ) 25 серпня за результатами тендеру замовив ТОВ «Сервісмед» операційний мікроскоп для нейрохірургічних операцій за 25,83 млн грн. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

Цьогоріч поставлять супер-мікро хірургічну систему MM51/YOH виробництва компанії «Mitaka Kohki Co., Ltd.» (Японія) з високою роздільною здатністю, збільшенням до 77 разів, системою 3D візуалізації та флуоресцентною візуалізацією. Вона дозволяє хірургу чітко проводити операції на судинах розміром менше 1 мм. Окрім ручки керування, ця система має ножний та ротовий перемикачі, за допомогою яких хірург може управляти її фокусуванням, масштабуванням і переміщенням без участі рук, зайнятих інструментами.

Гарантійний строк становить рік, а строк оплати – десять робочих днів після поставки.

Вартість договору на 0,7% нижча від очікуваної вартості закупівлі у 26,00 млн грн.

ТОВ «Технології для життя» із мікроскопом KINEVO 900 виробництва компанії «Carl Zeiss Meditec AG» (Німеччина) і ТОВ «Ортоімпекс» із мікроскопом ORBEYE OME-V200 виробництва компанії «Olympus Medical Systems Corp.» (Японія) не допустили до аукціону. Вони не надали документи за ст. 17 закону «Про публічні закупівлі», а їхні тендерні пропозиції не відповідали умовам технічної специфікації та іншим вимогам.

Фірма «Технології для життя» заявила замовнику, що надала всі необхідні документи і що відхилення недостатньо аргументоване. Також вона стверджувала, що ніде в тендерних пропозиціях обох допущених учасників не зазначено, що супер-мікро хірургічна система є мікроскопом саме для нейрохірургічних операцій. Але замовник не відповів на вимогу.

Єдиним допущеним конкурентом із таким самим мікроскопом MM51/YOH від «Mitaka Kohki Co., Ltd.» було столичне ТОВ «Бланком» киянки Євгенії Павлюк, яким керує Оксана Шарапата. Павлюк також є засновницею та директоркою столичного ТОВ «Авідан», співзасновником якого раніше також був Сергій Хороших з Макіївки.

Столичний «Сервісмед» належить киянину Дмитру Власенку, а керує ним Наталія Ліференко. Раніше директоркою була Юлія Капась, яка зараз володіє і керує ТОВ «Медівей». Ще раніше «Сервісмедом» володіла і керувала Ірина Терентьєва.

Переможець у 2019 році згадувався у кримінальному провадженні щодо розкрадання бюджетних коштів в особливо великих розмірах або організованою групою. На думку слідства, у 2016-2018 роках група осіб за попередньою домовленістю зі службовцями ОНМУ та інших державних установ МОЗУ використовували підконтрольні фірми для колективної антиконкурентної діяльності та завищення ринкових цін на тендерах у «Прозорро». Серед можливих учасників монопольних формувань був «Сервісмед».

Медики Кличка замовили китайський томограф за 39 мільйонів, як і три роки тому

$
0
0

Департамент охорони здоров’я КМДА 19 серпня за результатами тендеру замовив ТОВ «Протек Солюшнз Україна» томограф за 39,19 млн грн. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

Цьогоріч поставлять магнітно-резонансну томографічну систему SIGNA Explorer 1.5T виробництва компанії «GE Healthcare (Tianjin) Company Limited» (Китай) з напруженістю магнітного поля 1,5 Тл. Строк гарантії складає рік, строк оплати – п’ять банківських днів.

У 2018 році КЛПУ «Обласний госпіталь для ветеранів війни м. Святогірська» Донецької обласної ради купило його за 39,26 млн грн., а в 2017 році КЗ «Київська обласна клінічна лікарня» Київської облради та Департамент охорони здоров’я КМДА – по 39,16 млн грн.

Вартість договору на 2% нижча від очікуваної вартості закупівлі у 40,00 млн грн.

Єдиним конкурентом було ТОВ «АФС Медицинтехнік» німецької компанії «АФС Медицинтехнік ГмбХ» німця Свена Краутера і росіянина Олександра Халімона, яке пропонувало томограф Multiva 1.5T виробництва компанії «Philips Healthcare (Suzhou), Co., Ltd.» (Китай). Суперником керує власник ТОВ «УМТ+» Дмитро Лаврентій.

«Протек Солюшнс Україна» на чолі з Андрієм Скрипком належить компанії «Протек Солюшнз Швейцарія» (Швейцарія), а бенефіціаром через неї є киянин Федір Кірпенко.

Останній раніше входив до складу директорів датської «Protech solutions K/S» і володіє ТОВ «Інтегрейтед Медікал Груп». Він був відомий як співзасновник Київської міської галузевої організації роботодавців «Асоціація виробників і постачальників науково-технічної та інноваційної продукції». Нині її записано на ТОВ «Алт Україна Лтд» Василя Соколинського і ПрАТ «Макрохім» Бориса Храновського. Колись ці двоє володіли ТОВ «Хімлаборреактив», яке нині належить «Кемлаб Інвест Лтд» (Британія) Рональда Райнера.

Загалом із 2013 року переможець отримав державних підрядів на 1,96 млрд грн.

«Енергоатом» відписав німцям 96 мільйонів на систему кулькового очищення труб

$
0
0

ДП «НАЕК «Енергоатом» 18 серпня уклало угоду з компанією «Taprogge GmbH» (Німеччина) про поставку обладнання для Хмельницької АЕС на 2,97 млн євро, або 96,14 млн грн. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

До кінця січня 2021 року виробник поставить систему кулькового очищення у комплекті з фільтруючою установкою PR-BW800 ДУ2400 для конденсаторів турбіни К-1000-60/3000 енергоблоку №2. Поставка включає запас кульок для пусконалагодження і року роботи.

Закупівлю провели за переговорною процедурою з посилання на відсутність конкуренції з технічних причин. В обґрунтуванні замовник повідомив, що компанія «Taprogge» є автором ідеї очищення внутрішньої поверхні теплообмінних труб за допомогою систем кулькового очищення із використанням гумових кульок. Вона є єдиним розробником і виробником такого обладнання для конденсаторів турбін К-1000-60/3000 реактора ВВЕР-1000 із використанням фільтруючих і розсувних кульковловлюючих пристроїв, що самоочищаються. Ці пристрої, яких немає у системах інших виробників, дозволяють використовувати систему в міжремонтний період без зниження навантаження. Також «Taprogge» виготовляє кульки та фільтри, що самоочищаються, до свого обладнання.

На сьогодні всі енергоблоки АЕС України з реакторами ВВЕР-1000, крім енергоблоку №2 ХАЕС, оснащені системами і фільтрами «Taprogge». У 2008 році «Енергоатом» планував встановлення двох таких систем на енергоблоках №1-2 ХАЕС. Однак воно було виконане лише на енергоблоці №1 ХАЕС, а на енергоблок №2 ХАЕС не вистачило фінансування.

Тепер проект вирішили завершити, закупивши для уніфікації таку ж систему в компанії «Taprogge», яка нікому не надавала дилерські повноваження. Відсутність конкуренції при закупівлі системи кулькового очищення була підтверджена листом від проектанта АТ «Київський науково-дослідний та проектно-конструкторський інститут «Енергопроект».

Державна аудиторська служба України почала моніторинг закупівлі на підставі виявлених ознак порушення закону. Аудитори запросили в замовника пояснення щодо підстав для застосування переговорної процедури з документальним підтвердженням. Той повторив обґрунтування і завантажив згаданий лист з експертним висновком «Енергопроекту».

Заснована в 1953 році німецька «Taprogge» вважається лідером у галузі систем очищення.

На Дашавському газосховищі установку осушення газу реконструюють за чверть мільярда

$
0
0

Філія «Оператор газосховищ України» АТ «Укртрансгаз» 28 серпня за результатами тендеру уклала угоду з ТОВ «Техпромсервіс Лтд» про реконструкцію установки осушення газу за 216,59 млн грн. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

За десять місяців фірма повинна виконати реконструкцію установки осушення газу з автоматизацією технологічного процесу на Дашавському підземному сховищі газу в Стрийському районі Львівської області. Гарантійний строк становить десять років.

Більшість коштів піде на обладнання. Найдорожчими є два блоки регенерації гліколю ГПУ 375.00.00.000 виробництва «Техпромсервіс Лтд» по 29,62 млн грн./к-т без ПДВ.

У 2016 році «Київтрансгаз» замовляв у «Техпромсервіс Лтд» реконструкцію установки осушення газу. Тоді блок регенерації гліколю ГПУ 375.00.00.000 у складі блока випарника та блоку насосної поставки ТОВ «Гарантія» коштував 48,94 млн грн./шт. без ПДВ.

Вартість договору на 2% нижча від очікуваної вартості закупівлі у 221,76 млн грн.

На тендер прийшли три компанії, однак спершу замовник усіх відхилив.

«Техпромсервіс Лтд» не допустили до аукціону, оскільки він не мав дозволу на небезпечні роботи з рентгенографічного контролю зварних з’єднань трубопроводів і не планувало залучати до них субпідрядника. Фірма повернулась на тендер, довівши через АМКУ, що вартість субпідрядних робіт менша від 20% ціни угоди, тому вказувати їх не потрібно.

ПрАТ «Спеціалізоване монтажне управління №24» не допустили до аукціону, бо воно принесло аналогічний договір на реконструкцію газовимірювальної станції, тоді як тендерна документація вимагала надати аналогічний договір на «монтаж/реконструкцію установок осушення газу (з автоматизацією)». Фірма поскаржилась в АМКУ. Колегія повернула фірму на торги, вважаючи, що замовник не довів неаналогічність договору.

ТОВ «Нордік-Буд» не допустили до аукціону за відсутність копії 4 сторінки паспорту підписанта. Воно надало 1-3 сторінки паспорта підписанта, тоді як замовник вимагав 1-3 сторінки та 3-6 сторінки за наявності записів. У паспорті була вклеєна друга фотографія на 3 сторінці, але 4 сторінки з датою та виконавцем цієї дії не було надано. Ця фірма теж оскаржила своє відхилення в АМКУ, але марно: адмінколегія не задовольнила скаргу.

Столичне «СМУ №24» на 54,90% належить ТОВ «Компанія Відос» Олександра Бадягаєва, Володимира, Людмили та Ольги Скачко. Ще 7,73% акцій має Володимир Печура, а 6,26% – Геннадій Бадаєв. У 2005 та 2010 роках засновником субпідрядника «СМУ №24» був Семен Шлаєн, екс-директор Дніпропетровського облводоканалу.

«Техпромсервіс Лтд» належить Анатолію Бєлорукову та Віталію Косенку. Бєлоруков раніше був депутатом Бучанської селищної ради від «НУНС» і депутатом Бучанської міської ради від «Сильної України», а потім ішов туди від «Нашого краю». Косенко є членом виконкому Бучанської міськради, а раніше був депутатом від партії «Рідне місто».

До 2019 року частка Бєлорукова у цій фірмі належала киянину Олександру Донцову.

Раніше переможець був відомий як дочірня фірма російського ТОВ «НПО «Гідро-Автоматика». Усього з 2008 року він отримав державних підрядів на 1,79 млрд грн.

«Укргазвидобування» перестало вимагати від підрядників американський сертифікат стандарту якості

$
0
0

Акціонерне товариство «Укргазвидобування» виключило з тендерної документації по трьом закупівлям вимогу для контрагента мати американський сертифікат якості «API Spec Q1», стандарти якого застосовуються провідними нафтогазовидобувними компаніям у світі, та раніше використовувались держпідприємством. Про це повідомляється у системі «Прозоро».

Мова йде про три тендери на закупівлю бурового обладнання на загальну суму 38,39 мільйонів гривень. На момент оголошення торгів сертифікат «API Spec Q1» вимагався від учасника у всіх трьох закупівлях, але 28 серпня замовник вніс зміни у тендерну документацію, виключивши обов’язкову наявність сертифікату.

При чому, ще до внесення змін у документацію, один з потенційних учасників опублікував вимогу до замовника прибрати з тендерної документації пункт про наявність  відповідного сертифікату. На що уповноважена особа  від  «Укргазвидобування» відповіла, що вимога мати сертифікат не порушує закону «Про публічні закупівлі», і є необхідною:

«Промислово-орієнтований стандарт API Spec Q1 включає в себе, крім вимог, які встановлені до міжнародного стандарту ISO 9001, також специфічні вимоги, що ставляться до нафтогазової галузі. Наявність даної специфікації у компанії свідчить про її відповідність найсучаснішим вимогам нафтогазової індустрії. Даний сертифікат використовують всі провідні нафтогазовидобувні компанії при закупівлі обладнання, що працює в свердловині, а, відповідно, піддається значним навантаженням. Дана умова забезпечує отримання Товариством надійного обладнання і мінімізує потенційні ризики його не спрацювання».

Але через два тижні після цієї відповіді замовник з невідомих причин змінив свою думку і вніс зміни до тендерної документації. В яких виключив вимогу про вимагання відповідного сертифікату.

Сертифікат АРІ Spec Q1  – це стандарт менеджменту якості, розроблений Американським інститутом нафти.  Він розроблений спеціально для компаній, які надають послуги чи пропонують продукцію у нафтовій та газовій промисловості. Стандарт є загальним для всіх виробників, і використовується провідними нафтогазовидобувними компаніям у світі при закупівлях. Державне «Укргазвидобування» почало використовувати стандарти якості «Spec Q1» з метою підтвердження системи управління якістю контрагента, яка включає: планування виготовлення продукції; проектування та розробку; виробництво та сервісне обслуговування; управління обладнанням для моніторингу та вимірювань та інше. Це мало б гарантувати  відповідну якість продукції, яка закуповується підприємством.

«Енергоатом» по листу Плачкова відхилив дилерів одного російського заводу на користь другого у тендері на 138 млн (ДОКУМЕНТИ)

$
0
0

ДП «НАЕК «Енергоатом» 3 вересня розглянуло пропозиції на тендері щодо запчастин очікуваною вартістю 137,95 млн грн. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

Атомники хочуть замовити поставку 14 005 запчастин до двигунів 78Г дизель-генераторів АСД-5600 на Запорізькій АЕС, які від часів СРСР використовуються на більшості АЕС України як резервна електростанція на випадок раптового знеструмлення. Виробником цих дизелів був збанкрутілий в 2000 році петербурзький завод «Русский дизель».

На тендер прийшли п’ять фірм. «Энерго-Сектор» (Росія) та «ISG Supply OÜ» (Естонія) пропонують продукцію АО «Машиностроительная корпорация «Дизель-Энерго» (Росія), а «Квант Інжинерінг» (Болгарія), «Мотортєх» (Україна) та «Inkla Trading&Engineering GmbH» (Австрія) – продукцію ТОВ «Кінгісеппський машинобудівний завод» (Росія).

Виробники отримали креслення запчастин за договорами від ЗАО «Производственное объединение «Дизель-Энерго», яке у свою чергу отримало їх від «Русского дизеля».

Замовник допустив до аукціону дилерів «МК «Дизель-Энерго», а дилерів «КМЗ» відхилив за невідповідність вимогам тендеру. Згідно протоколу, продукцію «КМЗ» неможливо використовувати на підставі рішення голови Державної інспекції ядерного регулювання України (ДІЯРУ) Григорія Плачкова. Про це йдеться у відповіді Плачкова на лист від т. в. о. першого віце-президента – технічного директора «Енергоатому» Юрія Шейка.

У листі «Енергоатом» повідомив ДІЯРУ, що «КМЗ» не володіє повним обсягом креслень запчастин до дизелів. ДІЯРУ відповіла, що для поставки на АЕС України виробник може робити запчастини або за оригінальними кресленнями виробника дизелів, або за власними еквівалентними кресленнями, погодженими ДІЯРУ. Якщо ж еквівалентність не доведена, треба проходити всю процедуру впровадження модифікації ядерних установок, важливих для безпеки. Тому ДІЯРУ вирішило, що використання продукції «КМЗ» зараз неможливе.

При цьому допущені до аукціону «Энерго-Сектор» і «ISG Supply OÜ» однаково чи схоже назвали документи у своїх тендерних пропозиціях. Наприклад, перша фірма завантажила документ «003_видсутнисть_пидстав-ЕС.pdf», а друга – «003_отсутствие_оснований.pdf».

Перша подала «010_МК_ДЕ_04_Договор коммерческого представительства МК – ЕС», а друга – «010_МК_ДЕ_04_Договор коммерческого представительства МК – ISG» тощо.

До того ж, обидві пропозиції подані 30 серпня з різницею в 20 хвилин – о 17:28 та 17:48.

Ще «Энерго-Сектор» і «ISG Supply OÜ» з різних країн, але принесли страхові гарантії від ПрАТ «Європейський страховий альянс», видані однією особою 28 серпня та 27 серпня.

Австрійська «Inkla Trading&Engineering GmbH» поскаржилась в АМКУ. Вона заявила, що відхилення на підставі листа голови ДІЯРУ суперечить тендерній документації та закону.

Замовник відповів, що рішення голови ДІЯРУ обов’язкове до виконання, а сама «Inkla Trading & Engineering GmbH» не надала оригінальні креслення при поставці на Рівненську АЕС запчастин виробництва «КМЗ» до дизелів 78Г за угодами від 30 квітня 2020 року.

Нагадаємо, у розпорядженні «Наших грошей» є лист за 1 липня від СБУ до т. в. о президента «Енергоатома» Петра Котіна. У тому листі СБУ повідомляло, що «Inkla Trading & Engineering GmbH» за договором із «ЗАЕС» від 12 листопада 2019 року поставила неякісні запчастини без документів. Тому СБУ закликала «Енергоатом» провести службову перевірку обставин проведення аудиту і затвердження «КМЗ» постачальником, а також здійснити претензійно-позовну роботу за договором.

Також скаржник заявив, що допущені фірми подали свідоцтво про передачу креслень від «Русского дизеля» до «ПО «Дизель-Энерго» без права передачі третім особам, а отже, невідомо, як креслення перейшли до «МК «Дизель-Энерго». Замовник відповів, що вони подали ще й договір про передачу креслень від «ПО «Дизель-Энерго» до «МК «Дизель-Энерго», а за хибною логікою скаржника, мовляв, і «КМЗ» не міг отримати креслення.

Договір із «МК «Дизель-Энерго» підписав у 2015 році директор «ПО «Дизель-Энерго» Олексій Лазарєв, якого в Росії затримували в 2018 році по справі щодо поставки контрафактного обладнання для метро Петербургу. Договір із «КМЗ» підписала в 2016 році директорка «ПО «Дизель-Энерго» Євгенія Косолапова.

Адмінколегія розгляне скаргу «Inkla Trading&Engineering GmbH» 21 вересня о 17:00.

У 2020 році «ЗАЕС» уже п’ять разів безуспішно намагалась купити такі запчастини.

Три тендери виграла «Inkla Trading&Engineering GmbH», проте один відмінили через неможливість укладення договору у строк, другий – через відсутність коштів унаслідок рішення «Енергоатома» провести закупівлю нагорі, а третій – через неможливість на тому етапі закупівлі внести до тендерної документації додаткові кваліфікаційні вимоги до учасників у зв’язку з неможливістю певний час використовувати продукцію «КМЗ».

Четвертий тендер не відбувся через нестачу учасників, а переговорну процедуру із «ISG Supply OÜ» відмінили за рішенням АМКУ по скарзі «Inkla Trading&Engineering GmbH».

Нагадаємо, у 2019 році «МК «Дизель-Енерго» купила в ТОВ «Інтерарм Інвест» техумови на дизелі АСД-5600, погоджені в ДІЯРУ з порушенням. Спроба отримати контроль над техумовами потрібна була росіянам для того, щоб ніхто не робив деталі в Україні. Адже у тому ж 2019 році «Енергоатом» замовив ТДВ «Бориславский завод «Рема» виготовлення дослідної партії запчастин до двигуна 78Г дизель-генератора АСД-5600 за 23,15 млн грн.

Довідково:

Допущені фірми подали договір від 14 лютого 2020 року, за яким «МК «Дизель-Энерго» Анни Іванової замовляє виготовлення металевих виробів за кресленнями «Русского дизеля» у «Victoria Repair Group OÜ» (Естонія). Створеною в 2009 році естонською компанією з капіталом 2 556 євро керують Віктор Миколайович Джемесюк, народжений 17 травня 1965 року, та Анатолій Култашев, народжений 29 жовтня 1964 року.

Створеною в 2015 році російською фірмою «Енерго-Сектор» володіє та керує Вадим Скибан. Він володіє ще двома російськими фірмами: ООО «Евро Лайфкер» одноосібно та ООО «УСЭП-Энерго» разом із українським ТОВ «Промислово-фінансова компанія «Укрспеценергопостач» Леоніда Гаврилюка з Києва та Олексія Антипова з Луганська.

Створена в 2012 році естонська «ISG Supply OÜ» з капіталом 2 500 євро вперше отримала підряд. Фірма очолює Сергій Мішарін (Sergei Mišarin), народжений 10 лютого 1968 року.

Анна Сорока, «Наші гроші»

Облгази мають монопольне право на закупівлю газових лічильників при наданні послуг приєднання, –АМКУ

$
0
0

Норма про закупівлю газових лічильників виключно облгазами при наданні послуг приєднання не впливає на конкуренцію. Так вирішили АМКУ та суд, повідомляє «Ліга антитрасту».

4 листопада 2019 р. ТОВ «ТСКНОВ» звернулось до Антимонопольного комітету із заявою про порушення справи проти НКРЕКП за вчинення антиконкурентних дій. Товариство скаржилось на те, що прийняті регулятором норми Кодексу ГРМ не дозволяють йому продавати та встановлювати лічильники замовникам приєднання до газорозподільної системи попри те, що всі інші роботи з проектування та будівництва газопроводу виконуються саме ним.

1 березня 2020 р. Комітет відмовив у відкритті справи, бо не встановив ознак порушення антимонопольного законодавства ні в діях регулятора, ні в діях АТ «Київоблгаз».

Товариство не погодилось та оскаржило цю відмову до Господарського суду м. Києва, але суд 26 серпня прийняв рішення на користь Комітету.

В процесі судового розгляду було встановлено, що згідно Кодексу ГРМ, лише облгази мають право закуповувати газові лічильники для надання послуг приєднання та забезпечувати їх монтаж та прийняття в експлуатацію. При цьому оператор ГРМ повинен це робити на конкурентних засадах.

НКРЕКП виправдала цю норму, зазначивши, що вона забезпечує оптимізацію витрат оператора ГРМ на утримання, повірку, ремонт, заміну парку газових лічильників, тощо, а також безперешкодний доступ для зняття з них показів. При цьому Кодекс ГРМ дозволяє операторам залучати за договорами підряду третіх осіб для надання цих послуг.

Однак, ні АМКУ, ні суд не визнали цю норму дискримінаційною та такою, що обмежує конкуренцію. В якості обґрунтування відомства зазначили, що:

  • протягом дії положення в зоні ліцензійної діяльності AT “Київоблгаз” іншими компаніями, зокрема на умовах підряду, було встановлено більше лічильників, ніж самим облгазом;
  • ТОВ “ТСКНОВ” не зверталось до АТ «Київоблгаз» щодо співпраці в частині встановлення лічильників на умовах підряду;
  • для забезпечення послуги з приєднання за період з 2015-2019 рр. AT “Київоблгаз” уклало близько 1800 договорів підряду з 10 компаніями.

«При цьому ні Антимонопольним комітетом, ні судом не було досліджено обставини того, чи дійсно облгази закуповують лічильники на конкурентних засадах. Адже Тендерна колегія АМКУ вже прийняла підхід, що облгази не є замовниками в розумінні закупівельного законодавства, отже не повинні закуповувати лічильники в системі «Прозорро». При цьому тривалий час від постачальників газових лічильників лунали звинувачення, щоб облгази штучно обмежують доступ сторонніх продавців до ринку, та закуповують лічильники у обмеженого кола компаній на неконкурентних засадах», – відмітили у «Лізі антитрасту».

У вересні 2018 року Антимонопольний комітет за зверненням постачальників газових лічильників почав розслідувати питання, чи не обмежують облгази конкуренцію тим, що відмовляють споживачам у встановленні лічильників виробництва одних компаній, взамін пропонуючи лічильники іншого виробника. Тоді в поле уваги Комітету потрапили «Львівгаз», «Івано-Франківськгаз», «Чернівцігаз», «Вінницягаз», «Дніпрогаз», «Сумигаз», «Харківміськгаз» і «Чернігівгаз». Інформації про те, чим завершилось розслідування справи, на сайті відомства немає.


Улюбленці атомників поділили чверть мільярда на модернізацію четвертого блоку РАЕС

$
0
0

ВП «Рівненська АЕС» ДП «НАЕК «Енергоатом» у вересні за результатами тендерів уклав три угоди щодо будівельних робіт із технічного переоснащення енергоблоку №4 на загальну суму 256,28 млн грн. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

Найбільший підряд на 189,01 млн грн. отримало ТОВ Кузнецовське налагоджувально-монтажне підприємство «Електропівденмонтаж». До липня 2021 року воно повинне виконати другий етап модернізації системи управління резервних дизель-генераторів (САУ РДЕС). Це забезпечить надійність пуску дизелів у автоматичному режимі.

ТОВ «Західелектромонтаж» виконає другий етап модернізації розподільчих пристроїв 0,4 кВ у частині заміни комплектних трансформаторних підстанцій власних потреб типу КТПВП-0,5 за 64,40 млн грн. Також замінять електроосвітлення в декількох приміщеннях та силову кабельну продукцію системи електроживлення системи управління і захисту.

Крім того, фірма з подібною назвою – ТОВ Кузнецовське налагоджувально-монтажне управління «Електропівденмонтаж» – виконає третій етап модернізації силових і керуючих гермопроходок через контаймент за 2,86 млн грн. Контрольні гермопроходки ПГКК, у яких закінчується термін служби, замінять на кращі гермопроходки «ЕЛОКС».

В усіх трьох випадках ціни обладнання та матеріалів не оприлюднені ані замовником, ані підрядниками, що не дозволяє порівняти їх з ринком на предмет можливого завищення.

Управління «Електропівденмонтаж» вибороло свою перемогу в «Західелектромонтажу» і ПрАТ «Електропівденмонтаж-10». Єдиним конкурентом «Західелектромонтажу» було ТОВ «Київська енергетична будівельна компанія» («КЕБК»). А найменший з тендерів підприємство «Електропівденмонтаж» виграло в управління «Електропівденмонтаж».

Обидва компанії «Електропівденмонтаж» знаходяться у Вараші Рівненської області, як і сама РАЕС. Підприємством «Електропівденмонтаж» володіє директор Олексій Шкабой з Вараша, а управлінням «Електропівденмонтаж» – директор Володимир Солтис із Луцька.

Загалом із 2008 року підприємство «Електропівденмонтаж» натендерило переважно в атомників 2,48 млрд грн., а управління «Електропівденмонтаж» – 71,00 млн грн.

«Західелектромонтаж» із Луцька належить директору Ігорю Рогалі. Фірма разом із ТОВ «Хуляніцкі Беднарек» (Польща) є засновниками луцького ТОВ «Євроелектро», яким керує колишній депутат Волинської обласної ради від ВО «Батьківщина» Віктор Кобринчук.

Із 2014 року «Західелектромонтаж» натендерив переважно в атомників 631,50 млн грн.

«Рідна» фірма Журила натендерила 5 мільйонів у ОГХК при Девісі, якого звільнили за потакання Журилу

$
0
0

У червні та вересні ТОВ «Атомінвестбуд» отримало три підряди філії «Вільногірський гірничо-металургійний комбінат» АТ «Об’єднана гірничо-хімічна компанія» щодо товарів і робіт на загальну суму 4,62 млн грн. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

Комбінат замовив фірмі встановлення стаккер-циклона на горизонтальній конвеєрній естакаді ДОФП з метою відпрацювання технології згущення пульпи за 1,80 млн грн., ремонт зумпфа №5 інв. № 70001А за 1,44 млн грн. і сталевих листів на 1,38 млн грн.

Комбінат провів нинішні закупівлі як комерційні на майданчику «zakupki.prom.ua» та опублікував звіти про укладені договори у «Прозорро». Нагадаємо, у 2018 р. обидва комбінати ОГХК припинили проводити закупівлі через відкриті торги у «Прозорро», вирішивши, що вони не є замовниками у розумінні закону «Про публічні закупівлі».

Жовтоводський «Атомінвестбуд» записано на його давнього директора Віталія Малоока із Жовтих Вод. Це чоловік депутатки Жовтоводської міськради від партії «Відродження» Олени Малоок, яка працює фахівцем зі зв’язків з громадськістю та пресою ДП «Східний гірничо-збагачувальний комбінат». До 2017 року засновником цієї компанії був депутат Жовтоводської міськради від «Блок Петра Порошенка «Солідарність» Микола Журило, а в 2010 році – брат останнього Руслан Журило, тодішній заступник директора СхідГЗК.

Потім Руслан Журило очолював ОГХК, доки його не відсторонили від посади в 2018 р.

Нині Руслан Журило знаходиться під слідством, НАБУ підозрює його у нанесенні збитків держпідприємству ОГХК на 300 млн грн. на експортних схемах. Він перебуває на свободі, бо за нього вніс завдаток 12 млн грн. нардеп із «Народного фронту» Микола Княжицький.

Крім того, у 2015 р. Генпрокуратура порушила кримінальне провадження за фактом незаконного видобування корисних копалин службовцями ОГХК. Суд дозволив слідству вилучити документи ОГХК та її контрагентів, у тому числі ТОВ «Імекс Мінералс».

Як пише «Економічна правда», 2 жовтня Фонд держмайна екстрено звільнив т. в. о. голови правління ОГХК Пітера Девіса через корупційні схеми із звинуваченим у корупції екс-менеджментом та через вимивання коштів підприємства. Він був призначений у квітні.

У Фонді повідомили, що отримували звернення від нардепів, СБУ та членів правління ОГХК щодо можливого завдання шкоди майновим інтересам держави. У вересні Девіс одноосібно вирішив відновити продаж продукції Вільногірського ГМК компаніям, які підконтрольні екс-менеджменту ОГХК. Водночас Девіс наказав зупинити відвантаження продукції добросовісними досвідченим учасникам ринку, які співпрацюють з ОГХК на умовах передоплати за вищими цінами, аж до вивантаження завантажених контейнерів. За даними ФДМУ, останні щомісяця купують продукції ОГХК на кілька мільйонів доларів.

Також прес-служба написала, що Девіс не прислухався до заперечень інших членів правління щодо таких дій. Крім того, на Вільногірському ГМК, попри затверджений штатний розпис, у керівництво були включені особи зі складу екс-менеджменту.

COVID-19. «Медзакупівлі» за 42 мільйони купили у шведської фірми українця дуже дешеві ШВЛ з Китаю

$
0
0

ДП «Медичні закупівлі України» Міністерства охорони здоров’я України 30 вересня уклало угоду з ТОВ «Медхолдінг» про закупівлю апаратів штучної вентиляції легень вартістю 42,00 млн грн. без ПДВ. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

До 29 листопада на склад МОЗ у Києві поставлять 100 апаратів штучної вентиляції легень S1500 експертного класу виробництва компанії «Brightfield KB» (Швеція) по 420 тис грн (15 тис).

За даними із договорів «Медхолдінгу» з іншими замовниками, виробничі потужності «Brightfield KB» знаходяться в «Nanjing Superstar Medical Equipment Co., Ltd.» (Китай).

У липні компанія «Crown Healthcare Equipment Ltd» (Британія) писала на своїй фбук-сторінці, що роздрібна ціна апаратів S1500 становить $60 тис (1,70 млн грн.), а ціна розпродажу – $20 тис (567 тис грн.). Їх виробник був не вказаний. Невідомо, чи входить сюди ПДВ. Але ціна розпродажу на третину вища від договірної ціни «Медзакупівель».

Нинішню закупівлю провели без торгів, опублікувавши договір за процедурою COVID-19.

За даними замовника, економія склала 16% відносно очікуваної вартості у 50,00 млн грн.

Нині столичний «Медхолдінг» очолює Тетяна Сергієнко, а засновницею є киянка Наталія Швецова. Але до січня 2019 року засновником був Сергій Швецов із Ніжина Чернігівської області. Водночас українець на ім’я Сергій Швецов володіє шведською «Brightfield KB», яка вказана виробником. У «Brightfield KB» партнером з обмеженою відповідальністю є «Norax Medical GMBH» (Австрія), якою володіє і керує Федеріко Форманьяна із Польщі.

Із 2016 року «Медхолдінг» отримав підрядів на 1,06 млрд грн., з яких цей – найбільший.

Довідково

Комплект має включати: капнограф, пульсоксиметр, зволожувач дихальної суміші, візок, тримач дихального контуру, багаторазовий та десять одноразових дихальних контурів.

Апарат повинен забезпечувати інвазивну та неінвазивну штучну і допоміжну вентиляцію легень у дітей і дорослих. Він повинен бути турбінним, працювати автономно протягом години, мати дисплей, широкий діапазон робочого тиску кисню та можливість роботи від кисневого джерела невисокого тиску тощо. Режими вентиляції мають включати такі:

  • контрольований та синхронізований за об’ємом, з можливістю підтримки тиском;
  • контрольований та синхронізований за тиском, з можливістю підтримки тиском;
  • контрольований та синхронізований за тиском з гарантованим об’ємом;
  • синхронізована переривчаста вимушена вентиляція з підтримкою тиску;
  • режим постійного позитивного тиску в дихальних шляхах CPAP/PEEP;
  • високопотокова киснева терапія з потоком до 60 літрів на хвилину.

Крім того, вимагається наявність режиму двофазної вентиляції з керуванням за тиском, а також наявність автоматичних / адаптивних / інтелектуальних режимів вентиляції, які дозволяють дотримуватись сучасних протоколів протективної респіраторної підтримки при тяжких пневмоніях та ГРДС, мають можливість автоматичного налаштування за мінімальною кількістю параметрів, застосування від інтубації до екстубації, налаштування за показниками О2 та СО2, автоматичної синхронізації із дихальними зусиллями пацієнта.

Анна Сорока, “Наші гроші”

 

«Зоря»-«Машпроект» замовила у Лук’яненка блок газоохолоджувачів за 57 мільйонів

$
0
0

ДП «Науково-виробничий комплекс газотурбобудування «Зоря» – «Машпроект» (м. Миколаїв) 30 вересня за результатами тендеру замовило АТ «Сумське машинобудівне науково-виробниче об’єднання – Інжиніринг» обладнання на 57,43 млн грн. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

До квітня 2021 року для реконструкції компресорної станції «Яготин» поставлять блок апаратів повітряного охолодження БАПО № 19211-ТХ1.ОЛ3.1 вартістю 57,21 млн грн. На пусконалагодження піде 216 тис грн., а на навчання персоналу з експлуатації – 9 600 грн.

Обладнання виробництва АТ «Сумське машинобудівне науково-виробниче об’єднання» використовується для охолодження природного і попутного нафтового газу в системах компресорних станцій. Гарантійний строк становить два роки, розмір авансу – 25%.

Ціна пропозиції «СМНВО – Інжиніринг» на 2% нижча за очікувану вартість закупівлі.

Єдиний конкурентом було харківське ПНВФ «Анкор-Теплоенерго» Кирила Гурова, яке пропонувало обладнання власного виробництва на 1% дешевше. Однак його відхилили, бо воно не усунуло недоліки протягом доби після ознайомлення з ними. У протоколі сказано, що умови оплати в конкурсно-ціновій пропозиції фірми не відповідають умовам оплати, визначеним проектом договору, в частині подій, до яких прив’язані етапи платежів.

Основними акціонерами «СМНВО – Інжиніринг» є українець Олександр Кисельов (6%) та кіпрська «Інтер Гроус Інвестментс Лімітед» (75%). Кінцевим бенефіціаром є росіянин Володимир Лук’яненко через російське ООО «Профитпром», швейцарську «Torberg Beteiligungen AG» і кіпрські «Inter Growth Investments Limited» та «Stremvol Holdings Limited». Через ці самі фірми він також володіє українським виробником обладнання АТ «СМНВО», яким багато років керував його батько Володимир Лук’яненко-старший.

Переможець входить у «Групу ГМС» Володимира Лук’яненка і Германа Цоя, куди також входять українські АТ «Сумський завод насосного та енергетичного машинобудування «Насосенергомаш» та АТ «Науково-дослідний і проектно-конструкторський інститут атомного та енергетичного насособудування». Раніше він називався «Укрхімпроект», а другим бенефіціаром був болгарин Максим Марков, юрист Костянтина Григоришина.

Податківці вважають, що «Укрхімпроект» у 2014-2015 роках ухилився від сплати ПДВ на 2,76 млн грн., відобразивши у податковій звітності операції з надання послуг за кордоном, а фактично надавши їх для АТ «СМНВО» та АТ «Український нафтогазовий інститут».

ДП «НВКГ «Зоря»-«Машпроект» входить до складу держконцерну «Укроборонпром».

«ЗАЕС» без торгів відписала 4 мільйони на російські запчастини, роздробивши закупівлю на допороги

$
0
0

ВП «Запорізька АЕС» ДП «НАЕК «Енергоатом» 30 вересня уклав п’ять угод із компанією «ISG Supply OÜ» (Естонія) про купівлю запчастин до дизель-генераторів на загальну суму 116 тис євро, або 3,83 млн грн. без ПДВ. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

У жовтні поставлять 2 433 запчастини до двигунів 78Г дизель-генераторів АСД-5600 на енергоблоках №1-6 Запорізької АЕС. Виробником запчастин є АО «Машиностроительная корпорация «Дизель-Энерго» (Росія). А самі дизелі, які від часів СРСР використовують у якості резервної електростанції на випадок раптового знеструмлення на більшості АЕС України, виробляв збанкрутілий в 2000 році петербурзький завод «Русский дизель».

Вартість кожного договору нижча від порогу, котрий для атомників по товарах складає 1 млн грн. На допорогову суму треба проводити спрощену закупівлю з торгами, але закон передбачає випадки, коли можна оприлюднити звіт про укладення договору, зокрема:

  • двічі відмінено спрощену закупівлю через відсутність учасників;
  • товар може бути поставлений виключно певним суб’єктом господарювання, у тому числі через відсутність конкуренції на ринку;
  • існує нагальна потреба у закупівлі через неможливість дотримання строків спрощеної процедури, оскарження тендеру в АМКУ або розірвання договору з вини учасника;
  • необхідність у постачанні додаткового обсягу товару тим же постачальником.

Невідомо, яку підставу використала «ЗАЕС», адже публікувати пояснення не вимагається.

Нагадаємо, у вересні «Енергоатом» допустив до аукціону щодо таких запчастин для ЗАЕС на 137,95 млн грн. лише двох дилерів «МК «Дизель-Энерго» – фірми «ISG Supply OÜ» та «Энерго-Сектор» (Росія), які подібно оформили документи. Натомість трьох дилерів ТОВ «Кінгісеппський машинобудівний завод» (Росія) відхилили на підставі рішення голови Державної інспекції ядерного регулювання України (ДІЯРУ) Григорія Плачкова.

«Енергоатом» листом повідомив ДІЯРУ, що «КМЗ» не володіє повним обсягом креслень запчастин до дизелів. ДІЯРУ відповіла, що для поставки на АЕС України виробник може робити запчастини або за оригінальними кресленнями виробника дизелів, або за власними еквівалентними кресленнями, погодженими ДІЯРУ. Якщо ж еквівалентність не доведена, треба проходити всю процедуру впровадження модифікації ядерних установок, важливих для безпеки. Тому ДІЯРУ вирішило, що використання продукції «КМЗ» зараз неможливе.

Раніше у 2020 році «ЗАЕС» п’ять разів марно намагалась купити такі запчастини. У тому числі таку саму кількість у «ISG Supply OÜ» через переговорну процедуру, яку відмінили за рішенням АМКУ по скарзі компанії «Inkla Trading&Engineering GmbH» (Австрія).

Також нагадаємо, що СБУ в липні писало «Енергоатому», що «Inkla» по минулорічному договору із «ЗАЕС» поставила неякісні запчастини без документів. Тому СБУ закликала «Енергоатом» провести службову перевірку обставин проведення аудиту і затвердження «КМЗ» постачальником, а також здійснити претензійно-позовну роботу за договором.

Створеною в 2012 році естонською компанією «ISG Supply OÜ» з капіталом 2 500 євро керує Сергій Мішарін (Sergei Mišarin) з Естонії, народжений 10 лютого 1968 року.

Найменування, креслення Кількість, шт. Ціна за штуку, євро без ПДВ
Кільце ущільнююче 89-022-105 36 489,37
Штуцер форсунковий 78-014-065 36 433,29
Кільце ущільнююче 78-014-131 36 261,24
Кільце 89-022-104 32 191,52
Прокладка 61-025-102 1 144,71
Кільце ущільнююче 89-022-109 16 141,36
Кільце ущільнююче 89-022-113 34 141,36
Гайка 78-040-132 144 77,80
Прокладка 78-012-518 24 67,02
Кільце ущільнююче 78-014-015 72 66,90
Кільце ущільнююче 78-014-014 203 64,90
Півкільце 89-022-107 36 61,08
Кільце ущільнююче 78-011-350 20 58,96
Прокладка 78-156-255 6 52,50
Прокладка 78-156-265 6 50,15
Прокладка гумова 78-014-207 36 43,10
Прокладка 89-014-133 18 34,29
Прокладка 78-026-110 6 33,57
Прокладка 78-126-111 66 33,57
Прокладка 78-022-422 54 30,10
Кільце ущільнююче 78-014-155 18 29,98
Шпилька спеціальна 78-014-026 36 28,40
Кільце ущільнююче 78-026-134 117 23,72
Прокладка 78-068-218 648 14,25
Шайба 20-02446 72 14,25
Прокладка 78-068-027 108 14,25
Шайба стопорна 78-040-133 144 10,83
Кільце ущільнююче 78-012-404 36 9,86
Прокладка 78-014-216 18 9,02
Кільце 230-240-58-2-2 66 1,95
Шплінт 4х32-02405 144 0,85
Шплінт 4х36-02405 144 0,85

 

Фірма з технічним конкурентом розіграли тендер на ремонт томографа за мільйон

$
0
0

Центральна районна лікарня Калуської міської та районної рад Івано-Франківської області замовила послуги з технічного обслуговування магнітно-резонансного томографа Philips у київського ТОВ «Гало газ» вартістю майже 1,2 млн грн.

Про це пишуть «Наші гроші. Львів» з посиланням на дані «Prozorro».

Переможець має відремонтувати кріокомпресор, охолоджувальну голівку, дозаправити систему охолодження рідким гелієм та інше до кінця цього року.

Єдиним конкурентом «Гало газ» виступила ще одна київська фірма «Діамант», яка запропонувала послуги на 122,5 тис. грн дорожче, однак під час аукціону так і не знизила пропозицію. 15 вересня переможець закінчив завантаження частини документів о 23:09, а вже в 23:19 документи подало і ТОВ «Діамант». Щоправда, із великої кількісті довідок цей учасник завантажив лише документ на одну сторінку – тендерну пропозицію, де вказують ціну.

Програма, в якій виготовляли pdf-файл цієї тендерної пропозиції, повністю співпадає з даними файлів переможця «Гало газ».

Це вже восьмий раз «Гало газ» і «Діамант» зустрічаються в конкурентних закупівлях, причому в усіх остання компанія завантажує лише один-два документи, або й взагалі жодного. Це свідчить про відсутність намірів конкурувати і отримувати замовлення, ймовірну змову з переможцем. За антиконкурентні дії АМКУ карає учасників закупівель штрафом та трирічною забороною участі в торгах.

ТОВ «Гало газ» належить Івану Пахомову, цьогоріч компанія отримала замовлень на майже 13 млн грн.,  в основному на постачання гелію та азоту. Згідно з даними YouControl, їхній конкурент «Діамант» жодного разу не отримував держзамовлення, бізнес належить в рівних долях Геннадію Мельнику і Євгенію Онуфрієву.

Освітяни скупилися у фірми, яку вже помічали на завищенні цін, надкоштовними опромінювачами

$
0
0

Управління освіти Енергодарської міськради (Запорізька обл.) 8 жовтня уклало угоду з ТОВ «Ресурс ДМ» на поставку медичного обладнання вартістю 195 тис грн.

Про це пишуть «Наші гроші. Запоріжжя» у системі електронних закупівель «Прозоро».

Відтак, фірма має до кінця жовтня поставити 53 бактерицидних рецеркуляторів ORBB 15×1 Vertical. Ціна за одиницю без ПДВ при цьому становить 3675 грн. У відкритих джерелах ці пристрої продають по 2325 грн. (123) за одиницю.

В серпні в Херсоні такий опромінювач купували по 2778 грн/шт  і тоді купили лише дві штуки.

Запорізьке ТОВ «Ресурс ДМ» належить Дар’ї Хоменко. Загалом фірма, включно з вищеописаною закупівлею, отримала 15 замовлень на мільйон гривень, усі без проведення конкурсних процедур. З них сім замовлень на суму 649 тис грн. від вже згаданого Управління освіти.

Як раніше повідомляли «Наші гроші. Запоріжжя», ТОВ «Ресурс ДМ» у серпні цього року постачало миючі засоби за завищеними подекуди в два рази цінами.

Нагадаємо, Кабінет міністрів України в березні ухвалив постанову про «Деякі питання закупівлі товарів, робіт і послуг, необхідних для здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню та поширенню, локалізацію та ліквідацію спалахів, епідемій та пандемій коронавірусної хвороби (COVID-19) на території України». Ця постанова передбачає здійснення закупівель за спрощеною процедурою звітування про укладену угоду без проведення конкурсних процедур, без обмежень по сумі закупівлі, але з обмеженням переліку товарів, які підпадають під такі закупівлі.


Після призначення Немілостівого в Мінстратег його фірма вперше перемогла на тендері «Укроборонпрому»

$
0
0

ДП «Харківське конструкторське бюро імені Морозова» концерну «Укроборонпром» за результатами тендеру має намір укласти угоду з ТОВ «ПРАТ Харківський завод транспортного устаткування» на постачання механізмів підтягу на суму 1,08 млн грн.

Про це написав «Харківський антикорупційний центр» з посиланням на дані системи «Прозорро».

Замовник планує отримати 15 механізмів підтягу К1616.82.010сб для БТР-4Е (бронетранспортер «Буцефал» – «НГ»).

Бенефіціарами ТОВ «ПРАТ ХЗТУ» є Віталій та Євген Немілостіві.

У серпні Віталій Немілостівий був призначений заступником міністра з питань стратегічних галузей промисловості України, це міністерство уряд створив в кінці липня 2020 року. Міністерство  відповідає за державну політику оборонно-промислового комплексу.

До призначення в Кабмін Немілостівого в системі «Прозорро» не було інформації, щодо перемог  ТОВ «ПРАТ ХЗТУ»  у тендерах підприємств концерну «Укроборонпром».

З судового реєстру відомо, що СБУ в рамках кримінального провадження №22017220000000147 від 07.06.2017 року підозрює, що протягом 2015-16 років пов’язані між собою «Харківський завод транспортного устаткування» і ТОВ «Машгідропрівод» на виконання дослідно-конструкторських робіт в рамках договорів з ДП КБ “Південне” отримали 15 млн грн., які в подальшому перерахували фіктивним фірмам.

Роботи виконувалися, зокрема, державним підприємством «Харківський завод транспортного устаткування», назву якого використовував при реєстрації власного ТОВ Немілостівий.

За даними слідства, у 2004 році частину основних засобів державного «ХЗТУ», в період санації підприємства, була передана на відповідальне зберігання однойменній в приватній фірмі. Зокрема передані технічні паспорти на виробничі приміщення в м.Харків.

У 2018 році була призначена інвентаризація основних засобів державного підприємства. Однак, охорона приватної фірми Немилостивого не пустила інвентаризаційну комісію на територію, що належить державному заводу.

Від «Наших грошей»

Конкурентами «ПРАТ ХЗТУ» на тендері були ТОВ з іноземними інвестиціями «ПЕТпласт» та ПАТ «Завод «Фрегат» з дорожчими пропозиціями. Під час аукціону жодна з трьох фірм не змінила свою стартову ціну.

Засновниками «ПЕТпласт» є Станіслав Максик, Вальдас Мелінес  та Шарунас Сінькявічус. «Завод «Фрегат» належить родині екс-віце-президента корпорації «Інтерпайп» Олександра Дементієнка.

«ПРАТ ХЗТУ» за останні чотири роки отримало замовлень на 61,65 млн грн. Угоди було укладено з АТ «Укргазвидобування», ДП «Харківський завод машинобудування «ФЕД», Харківський політехнічний інститут та Філія «Оператор газосховищ України» АТ «Укртрансгаз».

Через крутійство з російськими запчастинами три блоки ЗАЕС можуть не вийти з ремонту

$
0
0

ДП «НАЕК «Енергоатом» 16 жовтня повідомило про намір укласти угоду з компанією «ISG Supply OÜ» (Естонія) про закупівлю запчастин до дизель-генераторів на 3,47 млн євро або 115,18 млн грн. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

Атомники хочуть замовити 15 953 запчастини до двигунів 78Г дизель-генераторів АСД-5600 на енергоблоках Запорізької АЕС. Компанія повинна буде поставити запчастини у строк до 20 грудня 2020 року. Виробником цих запчастин є АО «Машиностроительная корпорация «Дизель-Энерго» (Росія). А самі дизелі, які від часів СРСР використовують у якості резервної електростанції на випадок раптового знеструмлення на більшості АЕС України, виробляв збанкрутілий в 2000 році петербурзький завод «Русский дизель».

Закупівлю проводять за скороченою переговорною процедурою через «виникнення особливих економічних обставин з негайною ліквідацією наслідків надзвичайних ситуацій». В обґрунтуванні сказано, що на ЗАЕС немає запчастин для капремонту дизель-генераторів. Блоки №2,4,5 можуть не вийти вчасно із планово-попереджувального ремонту, якщо не закупити запчастини без відкритих торгів. За словами замовника, така ситуація на станції склалась після відміни кількох тендерів за рішеннями АМКУ.

Нагадаємо, у вересні «Енергоатом» допустив до торгів щодо 14 005 запчастин для ЗАЕС на 137,95 млн грн. лише двох дилерів «МК «Дизель-Энерго» – фірми «ISG Supply OÜ» та «Энерго-Сектор» (Росія), які подібно оформили документи. Натомість трьох дилерів ТОВ «Кінгісеппський машинобудівний завод» (Росія) відхилили з посиланням на лист голови Державної інспекції ядерного регулювання України (ДІЯРУ) Григорія Плачкова про неможливість використання продукції «КМЗ» при ремонті дизель-генераторів АЕС.

Однак «Inkla Trading&Engineering GmbH» (Австрія) довела і АМКУ, що її відхилення на підставі листа голови ДІЯРУ неправомірне, а обидві допущені компанії не подали цінову тендерну пропозицію. Так скаржник лишився єдиним учасником, тому торги відмінили.

Раніше у 2020 році ЗАЕС п’ять разів марно намагалась купити такі запчастини. У тому числі у «ISG Supply OÜ» через переговорну процедуру, яку відмінили за рішенням АМКУ по скарзі тієї ж «Inkla». Зрештою нещодавно станція без торгів замовила в «ISG Supply OÜ» таких запчастин на суму 3,83 млн грн., роздробивши закупівлю на допороги.

На нинішні переговори комерційні пропозиції надіслали «Энерго-Сектор» із ціною 3,84 млн євро, «ISG Supply OÜ» із ціною 3,47 млн євро та «Inkla» із ціною 3,00 млн євро. Але замовник не прийняв пропозицію «Inkla» на підставі того ж листа Плачкова та обрав серед двох дилерів «МК «Дизель-Энерго» постачальником дешевшого – «ISG Supply OÜ».

Також нагадаємо, що 13 жовтня у Верховній Раді України зареєстровано законопроект № 4216, яким нардеп із фракції «Слуга народу» Сергій Нагорняк запропонував вивести із-під дії Закону «Про публічні закупівлі» закупівлі систем (елементів) безпеки атомних енергоблоків. Таке широке трактування дозволяє виводити будь-які товари, що мають стосунок до функціонування енергоблоків. Наприклад, запчастини до дизель-генераторів, випуск яких в Україні «Енергоатом» не може налагодити через протидію росіян і СБУ.

Київ замовив американські рентгенівські мамографічні системи на 146 мільйонів

$
0
0

Департамент охорони здоров’я КМДА 19 жовтня за результатами тендеру уклав три угоди з ТОВ «УМТ+» про закупівлю мамографічного обладнання на загальну суму 146,06 млн грн. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

Цьогоріч поставлять 19 цифрових мамографічних систем Selenia Dimensions виробництва компанії «Hologic, Inc.» (США), які генерують цифрові рентгенівські зображення:

  • 1 шт. – моделі SDM-SYS-6000-3D із функцією томосинтезу і робочою станцією лікаря за 19,90 млн грн.
  • 9 шт. – моделі SDM-SYS-6000-2D з робочою станцією лікаря по 8,13 млн грн.
  • 9 шт. – моделі SDM-SYS-6000-2D по 5,89 млн грн.

У вересні Київський обласний онкодиспансер замовив фірмі систему SDM-SYS-6000-2D зі станцією біопсії та робочою станцією за 13,91 млн грн., а в квітні Чернігівська міська лікарня №1 – систему SDM-SYS-6000-2D з робочою станцією і принтером за 8,61 млн грн.

Забезпечення виконання договору складає 5%, гарантійний строк експлуатації – рік.

Обидва учасники жодного разу не знижував ціни під час аукціонів, тому сума угод із переможцем усього на 2% нижча від очікуваної вартості закупівлі у 149,30 млн грн.

ДАСУ почала перевірку тендеру на підставі виявлених нею ознак порушення закону.

Столична «УМТ+» належить киянину Дмитру Лаврентію, а її директором є Дмитро Ожігов. Лаврентій очолює ТОВ «АФС Медицинтехнік» німецької компанії «АФС Медицинтехнік ГмбХ» німця Свена Краутера та росіянина Олександра Халімона.

Колись переможця представляла Людмила Щинович, яка значилась контактною особою ТОВ «Астріум» тоді хорвата Желька Гранатіра, а нині українця Віталія Степченка.

Єдиним конкурентом було столичне ТОВ «Циммер Медізин Сістем Україна» киянки Ірини Бренгартнер на чолі з Юрієм Криворучком, яке пропонувало системи Giotto Class S 2D та Giotto Class S 3D виробництва компанії «IMS Giotto S.p.A.» (Італія).

В одному офісі з суперником було зареєстроване ПП «Медпрогрес» (припинено) Яни Островської, яким керувала Оксана Жеребцова, а в одній квартирі з Іриною Бренгартнер – Ольга Дем’янець та її із Сергієм Мотузом ТОВ «Бьютілоджик Груп» (припиняється).

Яна Островська також володіє ТОВ «Клініка «Медгарант». В одній квартирі з нею зареєстрований Олександр Островський, який є засновником ТОВ «Медгарант».

Митники злили 16 мільйонів без торгів, щоб відремонтувати антиконтрабандні сканери до кінця року

$
0
0

Державна митна служба України 19 жовтня уклала угоду з компанією «Arempa International Ltd FZC» (Об’єднані Арабські Емірати) про ремонт мобільних скануючих систем на 16,09 млн грн. без ПДВ. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

До кінця 2020 року арабська «Arempa International Ltd FZC» повинна надати Одеській митниці послуги з ремонту і технічного обслуговування трьох мобільних скануючих систем Rapiscan Eagle M4507 виробництва компанії «Rapiscan Systems» (США):

  • №131 у порту «Чорноморськ» за 5,74 млн грн.
  • №129 у порту «Південний» за 5,37 млн грн.
  • №134 у порту «Чорноморськ» за 4,98 млн грн.

Закупівлю провели без торгів, за переговорною процедурою з посиланням на «відсутність конкуренції з технічних причин». В обґрунтуванні сказано, що Держмитслужба у 2009 році отримала 11 сканерів Rapiscan Eagle M4507 як технічну допомогу від ЄС. Їх ввели в експлуатацію понад 10 років тому. Два сканери знаходяться на Волинській митниці, два – на Закарпатській, один – на Галицькій, один – на Слобожанській та п’ять – на Одеській. Два з п’яти сканерів на Одеській митниці частково працюють, а інші три не працюють.

Цього серпня митники замовили ТОВ «Скан Системс» діагностику п’яти сканерів, яка показала, що треба замінити низку деталей. Потім вони запитали у виробника «Rapiscan Systems» про можливість технічного обслуговування і ремонту всіх 11 сканерів у 2020 році. Той відповів, що єдиною компанією на території України, яку він уповноважив на ці роботи щодо 11 систем Держмитслужби у 2020 році, є «Arempa International Ltd FZC».

Також Держмитслужба зверталася з аналогічним питанням до українських представників виробника «Rapiscan Systems». Але ВВ ТОВ «Ватек» відповіло, що не може гарантувати виконання робіт до кінця року через карантин. А ТОВ «Скан Системс» відповіло, що не отримало від виробника «Rapiscan Systems» підтвердження можливості виконання робіт до кінця року, та запропонувало завчасно передбачити відповідні роботи в 2021 році.

Тому митники вирішили, що на вітчизняному ринку немає компаній, що спеціалізуються на технічному обслуговуванні і ремонті сканерів. А отже, й конкуренція також відсутня. І підписали неконкурентний договір з арабською фірмою «Arempa International Ltd FZC».

На 2019 рік компанія «Arempa International Ltd FZC» з вільної зони в Дубаї належала громадянам Вірменії Вахе Папазяну, який живе у США, і Хасмік Данельян, яка живе в ОАЕ, та громадянці Румунії Наталії Лебедєвій родом із Молдови, яка живе у США.

Нагадаємо, із 2018 року ДП «Міжнародний аеропорт «Бориспіль» замовило цій компанії сканерів Rapiscan на 57,34 млн грн., а Державна фіскальна служба – на 2,69 млн грн.

COVID-19. МОЗ відсіяв на чверть дешевші томографи за вагу пацієнта до 205 кг, а не 220 кг

$
0
0

ДП «Медичні закупівлі України» Міністерства охорони здоров’я України 23 і 26 жовтня уклало три угоди про поставку комп’ютерних томографів в опорні лікарні до кінця 2020 року на загальну суму 774,20 млн грн. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

Усі томографи будуть укомплектовані монітором ЕКГ, робочою станцією обробки даних, рентген-захисним склом, джерелом безперебійного живлення, автоматичним болюсним інжектором, силовим розподільчим щитом та медичним принтером для сухого друку знімків. Постачальники встановлять, налагодять і протестують томографи, забезпечать супровід введення в експлуатацію та навчать персонал. Гарантія складає три роки.

ТОВ «Протек Солюшнз Україна» за 650,20 млн грн. поставить 44 томографи:

  • 21 штука – Revolution EVO на 64 фізичних зрізи за оберт і 128 реконструйованих зрізів виробництва компанії «GE Healthcare Japan Corporation» (Японія) по 18,52 млн грн.

Днями онкодиспансер Київщини замовив цій фірмі такий томограф за стільки ж – 18,60 млн грн. До пандемії коронавірусу ціни були вищі та включали 7% ПДВ. Торік ця фірма продала томограф Центру легеневих хвороб Закарпаття на чверть дорожче – за 23,20 млн грн., а в 2017 році Центральному госпіталю МВС на третину дорожче – за 24,60 млн грн.

  • 23 штуки – Optima CT 540 на 16 фізичних зрізів за оберт і 32 реконструйованих зрізи виробництва компанії «GE Hangwei Medical System Co. Ltd» (Китай) по 11,36 млн грн.

Нещодавно Обласне територіальне медичне об’єднання міста Краматорськ замовило цій фірмі такий томограф трохи дешевше – за 10,98 млн грн., але воно не вимагало монітор ЕКГ та джерело безперебійного живлення. Торік, до пандемії ця фірма продала такий томограф Харківській обласній клінічній лікарні на чверть дорожче – за 14,11 млн грн.

Також ТОВ «Кінд Інтерслух Київ» за 388,92 млн грн. поставить «Медзакупівлям» 10 томографів Siemens Somatom Go.All на 16 фізичних зрізів за оберт і 32 реконструйованих зрізи виробництва компанії «Siemens Healthcare GmbH» (Німеччина) по 12,40 млн грн.

Саме цю модель на тендерах знайти не вдалось. У вересні Науково-практичний центр профілактичної та клінічної медицини ДУС замовив іншій фірмі модель Go.Top на 64 фізичних зрізи за оберт і 128 реконструйованих зрізів із дворічною гарантією на чверть дорожче – за 15,70 млн грн. Комплект включав інжектор і набір витратних матеріалів.

«Медзакупівлі» використали для аналізу ринку допорогові торги, а потім уклали угоди за процедурою COVID-19 із тими учасниками, які відповідали медико-технічним вимогам.

Одним із відхилених учасників було ТОВ «АФС Медицинтехнік», яке запропонувало томографи виробництва компанії «Philips Healthcare (Suzhou) Co., Ltd.» (Китай) на 64 фізичних зрізи за оберт і 128 реконструйованих зрізів по 14,7114,82 млн грн. Це на чверть дешевше від вищевказаних японських томографів “Революшн ЕВО” по 18,52 млн грн., які зрештою замовили. За даними джерела «Наших грошей», ця пропозиція не відповідала одній вимозі щодо максимального навантаження на стіл. МОЗ вимагав не менше 220 кг, а у фірми було не менше 205 кг. «Медзакупівлі» двічі пропонували МОЗу знизити вказаний показник із 220 кг до 205 кг, наголошуючи на тому, що наступна пропозиція за всі двадцять томографів дорожча на 119,84 млн грн.

Однак МОЗ відмовився змінювати вимогу з посиланням на лист свого експертного ДУО «Політехмед». У цьому листі сказано, що 220 кг – це найменший допустимий параметр, оскільки ці томографи призначені для роботи з хворими на коронавірус і серцево-судинні захворювання, які провокують зайву вагу в пацієнтів; а отже, томограф із максимальним навантаженням на стіл 205 кг може вийти з ладу раніше допустимого строку експлуатації.

Нагадаємо, 8 липня Кабмін виділив МОЗу із фонду боротьби з COVID-19 кошти в розмірі 5,30 млрд грн. для закупівлі «обладнання для приймальних відділень опорних закладів охорони здоров’я у госпітальних округах». У перелік увійшли комп’ютерні томографи, стаціонарні цифрові рентгенівські агіографічні системи для інтервенційної кардіології та загальної ангіографії, системи ендоскопічної візуалізації для операційних відділень. Ці кошти одержали «Медзакупівлі», проте вимоги до обладнання розробляв МОЗ. А саме – робоча група на чолі з керівником ДУО «Політехмед» МОЗ Ростиславом Картавцевим.

«Протек Солюшнз Україна» на чолі з Андрієм Скрипком належить компанії «Протек Солюшнз Швейцарія» (Швейцарія), а бенефіціаром через неї є киянин Федір Кірпенко.

Останній раніше входив до складу директорів датської «Protech solutions K/S» і володіє ТОВ «Інтегрейтед Медікал Груп». Він був відомий як співзасновник Київської міської галузевої організації роботодавців «Асоціація виробників і постачальників науково-технічної та інноваційної продукції». Нині її записано на ТОВ «Алт Україна Лтд» Василя Соколинського і ПрАТ «Макрохім» Бориса Храновського. Колись ці двоє володіли ТОВ «Хімлаборреактив», яке нині належить «Кемлаб Інвест Лтд» (Британія) Рональда Райнера.

Загалом із 2013 року переможець отримав державних підрядів на 2,60 млрд грн.

Засновниками «Кінд Інтерслух Київ» є Іване Кеванішвілі з Грузії та німецька компанія «Kind Hoergeraete GmbH U. Co KG», кінцевими бенефіціарами – той же Кеванішвілі та німці Олександр Кінд і Мартін Альфред Кінд, а директором – Костянтин Герлянд.

Усього з 2009 року переможець отримав підрядів приблизно на 906,19 млн грн.

Анна Сорока, «Наші гроші»

Viewing all 689 articles
Browse latest View live